Başkan Mehmet Polat ; Gençliğimiz Bizim Geleceğimizdir

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Başkan Mehmet Polat ; Gençliğimiz Bizim Geleceğimizdir Haberler

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs 1919, aziz Türk Milletinin işgalci güçler karşısında bağımsız, hür ve dik duruşunun bir timsalidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Bandırma Vapuru’nda yakılan ‘özgürlük meşalesi’ ülkemizin kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak ‘’Ya İstiklal, Ya Ölüm’’ parolasıyla başlattığı özgürlük hareketi Amasya, Erzurum ve Sivas’la birlikte tüm yurda yayılmıştır. 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine ve gençliğe olan güven ve inancının sembolü olmuş ve Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği, aldıkları eğitim ile milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, araştıran ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azmi ile yetişmektedirler.   Hepimizin büyük güven duyduğu gençlerimize ülkemizin bekası, kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.