Başkan Mehmet Polat : Hıdrellez Doğanın ve Tabiatın Dirilişidir

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Yazıhan İlçesinde Düzenlenen Baharın müjdecisi olarak bilinen Hıdırellez Etkinliklerine Katıldı.

Başkan Mehmet Polat : Hıdrellez Doğanın ve Tabiatın Dirilişidir Haberler

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat : Hıdrellez Doğanın ve Tabiatın Dirilişinin Habercisidir

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Yazıhan İlçesinde DÜzenlenen Baharın müjdecisi olarak bilinen Hıdırellez Etkinliklerine Katıldı.

Programa Ev Sahibi Olarak Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk . Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz,  Büyükşehir Belediye Meclis Hasan Gögüs, Kültür ve Turizm İl Müdürü Levent İskenderoğlu, MASTÖB ve Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkan Yardımcısı Hidayet Özpolat , belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, daire amirleri, öğrenciler ve Yazıhanlılar katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat : bölgede bir ilkin gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Baharın gelişi ile kutlanan Hıdrellez, dostluğu, kardeşliği pekiştiren, doğa sevgisini bizlere ve çocuklarımıza hatırlatan önemli bir etkinlik" Ayrıca burada sergilenen oyunlar ve etkinlikler geçmişten atalarımızdan bugünlere kadar gelen güzel geleneklerimizdir. Bu anlamda bu gelenek ve göreneklerin yaşatılmasını sağlayan tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum dedi.

Konuşmaların ardından etkinliklere geçildi. Etkinlikte MASTÖB Malatya Şubesi Türk Halk Müziği Korosu misafirlere Müzik ziyafeti çekerken ayrıca . Halat çekme yarışı, halk oyunlarının, çocuk oyunları, yöresel oyunlar, atlı cirit müsabakası, kendir, tura, halat çekme, sing-sing, selling gibi bir çok oyunlar ile şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ve Beraberinde ki heyet Etkinliğe Katılan öğrencilere , sporculara yarışmacılara plaket ve çeşitli hediyeler verdi.