Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ; Çocuklarımız Yeni Türkiye'nin Teminatıdır

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat  ; Çocuklarımız Yeni Türkiye'nin Teminatıdır Haberler

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanı sıra, aziz milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasını ifade etmektedir.

“Bu günün  sevgili çocukları Yarının büyük adamları , çocuklarımız. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu çocuklar ülkemizin geleceği, devletin ebet müddet devam etmesi için bir sigorta. O bakımdan çocuklar bizim için çok değerli. Bunu 97 yıl önce 23 Nisan 1920’de Egemenlik ve Çocuk Bayramı diye Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun yıl dönümünde kutlamak bu ülkenin çocuklara verdiği öneminde bir nişanesidir. 23 Nisan dünya üzerinde ilk ve tek çocuk bayramıdır. Gelecekte bu çocuklarımızın dünyanın en mutlu insanları olarak yaşamaları için gayretlerimiz, çabalarımız, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte devam etmektedir. Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. Bugünün sevincini dolu dolu yaşasınlar. İnşallah gelecekte her bir nesil bir öncekinden de iyi yetişmiş, şartları birbirinden daha da iyileşmiş yeni nesiller olarak vatanına ve milletine sahip çıkmaya devam edecektir. Bugünün çocuklarının gözlerinde bu ışığı görmek bizi mutlu ediyor. Tüm çocuklarımızın bayramını kutlarım. Her bir çocuğumuzun ebeveynlerini, onların yetişmesinde emek veren her bir bireyi de kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Başkan Mehmet Polat , Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin kuruluşunun 97. Yıldönümünde “Yeni bir Türkiye” hedefimize adım adım ilerliyoruz.

Hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar ile gelecek nesillere daha demokratik ve daha gelişmiş bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz.  Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Yaptığımız ve yürüttüğümüz her çalışma ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yarınlara umutla bakmalarını istiyoruz.  

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat ,Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi, Türk Devleti ‘nin devamını emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu bilinç ile yetişmesine bağlıdır. Bu duygu düşünceler ile; Milletimizin ve Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.