Başkan Mehmet Polat , Turgut Özal'ı 24. Ölüm Yıl Dönümünde Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 8. Cumhurbaşkanı Hemşehrimiz Turgut Özal'ın 24.Ölüm Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Başkan Mehmet Polat , Turgut Özal'ı 24. Ölüm Yıl Dönümünde Rahmet ve Minnetle Anıyoruz Haberler

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 24. yılı sebebiyle yayınladığı mesaj şöyle ; 

Hem Türkiye hem de İslam dünyası için çok değerli bir devlet adamı olan 8. Cumhurbaşkanı Özal’ın, ifade ettiği görüşlerin öneminin ve değerinin bugün daha iyi anlaşıldığını belirterek, "Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin değişim ve dönüşümüne öncülük etmiş değerli bir lider ve devlet adamı olan merhum Turgut Özal, demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizin kalkınmasında önemli öncü rol üstlenmiştir" 

Özal'ın vizyonu, girişimleri ve düşünceleri ile Türkiye ekonomisini dünyaya açmakla beraber Türk iş adamlarının hedeflerini belirlediğini ve çağın gelişmelerini doğru değerlendirerek ekonominin çağ atlamasına öncülük etmiştir.

 Büyük Devlet Adamı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal yaptığı icraatlar ve öngörüsü ile kendisinden sonra gelen lider ve siyasilere rehberlik etmiş Bugün ki Türkiye'nin temellerinin atılmasında büyük rol oynamıştır. Turgut Özal bilgi ve tecrübesiyle , cesaretli adımlarıyla Türk ve İslam Dünyasınada örnek olmuştur.

Başkan Polat, "Merhum Turgut Özal, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesinde öncü rol oynamış, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. 8. Cumhurbaşkanı'mız Turgut Özal'a vefatının yıl dönümünde Allah'tan rahmet niyaz ediyor, kendisini saygıyla anıyorum." ifadelerini kullandı.