Mehmet Polat , Pütürge'miz Bölgenin Cazibe Merkezi Olacak

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Pütürge İlçemize Yaptığımız Projeler , Önce Allah Sonra Pütürge Halkı ve Hükumetimizin Büyük Desteği İle Bir Bir Gerçekleşmektedir.

Mehmet Polat , Pütürge'miz Bölgenin Cazibe Merkezi Olacak Haberler

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat,  Pütürge'miz Bölgenin Cazibe Merkezi Olacak

Pütürge İlçesi Bir çok Projenin Temel Atma Töreni ve Açılışıyla Tarihi ve Muhteşem Günlerinden Birini Yaşadı.

Pütürge Belediyesi  tarafından Pütürge İlçesinde Yapımı devam eden  , Emniyet Binası ve Lojmanlarının Temel  Atma Töreni , TOKİ Pütürge ve Pazarcık Konutlarının Temel Atma Töreni , MASKİ Tarafından Yapılan Altyapı Hizmetlerinin Tanıtımı, Kapalı Pazar Yeri Açılışı ,Araç Filosu Tanıtımı ve Tepehan Hilltop Otelinin Açılışı ve Tören Atma Törenleri Düzenlendi.

Açılışta bir konuşma yapan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Malatya’dan  , Türkiye’nin farklı illerinden ve Pütürge’mizin dışından bu tarihi güne katılan ve teşrif eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum.  Bugün burada Pütürge’miz tarihi günlerinden birini yaşamaktadır.  Pütürge özellikle AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte ciddi yatırımlar almaya başlamıştır. Ben benden önce ki belediye başkanlarımıza da ilçemize verdikleri hizmetlerden dolayda teşekkür ediyorum.    İlçemiz özellikle Malatya’nın Büyükşehir olmasından sonra daha da büyük hizmetler almaya başlamıştır. Özellikle ilçemizden desteğini esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Bey ve tüm ekibine İlçem ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Pütürge Altyapısı ve Üstyapısıyla birçok hizmeti son 3-4 yıl içerisinde fazlasıyla almaya başlamıştır.   Grup köy yollarının iyileştirilmesi ve birçok köprü ve yolların yeniden yapımı  , içme suyu ve sulama suyu çalışmaları bu dönem içerisinde fazlasıyla önemsenerek yapılmıştır.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Kubbe Dağı Tünelinin ve Grup yollarının hizmete girmesi ile Malatya Pütürge Doğanyol arasının 20 km kısalacağını ve Kubbe dağındaki 300 adet viraj bu projeyle yok olacaktır. Karlı buzlu 1930 rakımlı olan Kubbe Dağı devre dışı kalacaktır. Halkımızın bölgemizin makus talihi değişecek Bölge özellikle Ekonomik ve Turizm anlamında kısacası her alanda  geri kalmışlıktan kurtulacaktır. Ayrıca TOKİ’nin  Pütürge’ye yapacağı Konutlarla ilçenin büyük bir sorunu olan barınma sorunu giderilecektir. Tepehan Hilltop Otelinin yapılmasıyla  Nemrut Dağına gelen turistlerin konaklama sorunu büyük bir ölçüde giderilmiştir.  Ayrıca Pütürge Belediyesi olarak  takviye ettiğimiz 21 araçla  belediyenin araç filosu güçlendirilerek  , Belediyemiz halkımıza  daha iyi hizmet verecektir.

Başkan Mehmet Polat ,  özellikle Pütürge için hiçbir zaman desteğini esirgemeyen  ,Projelerimize desteklerini esirgemeyen   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye ve Diğer Milletvekillerine  , Malatya Büyükşehir Malatya Belediye Başkanı  Ahmet Çakır ve tüm Ekibine , , AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ‘ya , Malatya’da ki Daire ve Kurum Müdürlerine  kısacası  emeği geçen Diğer Siyasi ve Bürokratlara teşekkür  ediyorum diyerek   Pütürge İlçesinde bugün gerçekleştiren tüm  projelerin ilçemize ve Milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Konuşmalardan sonra İlçede yapımı devam eden Emniyet Binası ve Lojmanlarının Temel  Atma Töreni , TOKİ Pütürge ve Pazarcık Konutlarının Temel Atma Töreni , MASKİ Tarafından Yapılan Altyapı Hizmetlerinin Tanıtım Töreni , Kapalı Pazar Yeri Açılışı , Araç Filosu Tanıtımı ve Tepehan Hilltop Otelinin Açılışı ve Tören Atma Törenleri büyük bir katılım ve coşku ile  yapıldı.