Yabancı Ülke Öğrencilerinden Başkan Mehmet Polat’a Teşekkür

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus+ Programı çerçevesinde Malatya'ya gelen 5 Ülkeden öğrenciler Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat'ın Misafiri olarak ,Pütürge ve Nemrut Dağını Gezdi.

Yabancı Ülke Öğrencilerinden Başkan Mehmet Polat’a Teşekkür Haberler

Yabancı Ülke Öğrencileri Gösterdikleri İlgi ve Destekten Dolayı  Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’a Teşekkür Etti.

Erasmus+ Programı kapsamında 9 günlük bir program için Malatya’ya gelen 5 ülkeden 25 öğrenci Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın daveti üzerine Pütürge ve Nemrut’u ziyaret etti.

AB Bakanlığının düzenlenmiş oluduğu " Ülkeler Arası Kültürel Kaynaşma ve İsrafı Önlemeye Yönelik Ne Gibi Önemler Alınmalı" Konu başlığı ile Malatya'ya gelen öğrenciler , Malatya'nın Tarihi , Kültürel ve Sosyal Yapısını inceledi.

Estonya , Litvanya , Macaristan , Letonya ve Slovakya’dan gelen öğrenciler 9 günlük Erasmus+ Programı  boyunca Malatya’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezen öğrenciler  son olarak Pütürge Belediye Başkanının misafiri olarak , Pütürge ilçesini ve Dünya’nın 8. Harikası olan Nemrut Dağını ziyaret ederek Güneşin Batışına tanıklık ettiler.

Akşam Nemrut Dağı Dönüşü , Malatya’nın en çok tercih edilen 3 Yıldızlı Has Otel’inde katkılarıyla sürpriz programa şahit olan misafir öğrenciler , burada gönüllerince eğlendiler.

Geceye Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Kale Belediye Başkanı  Cemal Akdemir ,       (  MASTÖB ) Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hamit Özpolat , Çeşitli STK Temsilcileri , Turistlik Has Otel  İşletmesi Sahipleri Yaşar ve Serkan Taztepe 5 Ülkeden gelen öğrenciler ve MASTÖB Bünyesinde çalışmalarını sürdüren MASTÖB Türk Halk Müziği Ekibi hazır bulundu. Gecede MASTÖB Türk Halk Müziği Ekibi özellikle Malatya  Türküleri ve bölge türkülerinden bir sunum yapıldı. Öğrencilere gelen konuklara türküler eşliğinde damak lezzetimiz olan çiğ köfte ikramı yapıldı.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat öğrencilere yönelik kısa bir konuşma yaparak , Malatya’da bulunan misafirleri ağırlamak bizi çok mutlu etti.  Misafirlerimiz bizim Ülkemizin ve Memleketimizin gönül elçileridir. Onlar burada gördükleri ve edindikleri izlenimleri kendi ülkelerinde anlatarak , Ülkemiz hakkında özellikle Avrupa’da oluşan algıları tersine çevirecektir. Öğrencilerde sohbet etiklerinde Malatya insanının konukseverliği ve sıcak kanlılığı , yemekleri ve tarihi dokusunun kendilerini çok etkilendiğini öğrenmemiz bizi daha da memnun etmiştir dedi.Başkan Polat Malatya’nın ve Türkiye’nin tanıtımı için her zaman hazır olduklarını belirterek böyle projelere bundan sonrada destek vereceklerini belirtti.

Çeşitli Avrupa Ülkelerinden Erasmus+ Programı kapsamında projeye katılan öğrenciler  özellikle tüm Malatya insanına ve Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’a kendilerine verdikleri destek ve yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek , kendi ülkelerinin getirdikleri çeşitli hediyeleri başkan Polat’a hediye ettiler. Misafir öğrenciler Ayrıca 9 gün boyunca kaldıkları Has Otel İşletmecileri ve çalışanlarına  kendilerine gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı  ve Malatya Mutafağının leziz tatlarını kendilerine ikramlarından dolayı teşekkür ettiler.

Yabancı Ülke Öğrencilerinden Başkan Mehmet Polat’a Teşekkür tıkla izle