Pütürge’de Değişim ve Dönüşüm Devam Ediyor

Son yıllarda Pütürge’ye yapılan alt yapı ve üst yapı yatırımları ve çalışmaları Pütürge’nin çehresini değiştirdi.

Pütürge’de Değişim ve Dönüşüm Devam Ediyor Haberler

Pütürge’de Değişim ve Dönüşüm Devam Ediyor

Özellikle Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın Seçim öncesi Pütürge’nin yeniden yapılandırılması ve dönüştürülmesi ile ilgili söz verdiği projeleri bir bir hayata geçirmesi ve gayretleri Pütürge’nin çehresini değiştiriyor.  Özellikle Pütürge’nin ve vatandaşın acil sorunları olan yol , su , kanalizasyon gibi sorunların Malatya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hızla çözüme kavuşması  vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Başkan Mehmet Polat’ın üstün gayretleri ile Devletin yetkili her bir kademesi ile yapılan işbirliği Pütürge’de Değişim ve Dönüşüm konusunda meyvesini hızlı bir şekilde veriyor. Kışın Geçilmez denilen Kubbe Dağı yeni yapılan yollarla ve çalışmalarla artık sorun olmaktan çıkmış , İlçe Merkezindeki yapılan yatırım ve çalışmalar ilçenin çehresini değiştirmiştir.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın Vizyonu ve Misyonu  , Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde gösterdiği gayretler  , özellikle TOKİ ile işbirliği yapılarak Pütürge’de yeni  konutların yapılması , birer birer yeni Sosyal Tesislerin ve Yolların açılması Pütürge’nin daha yaşanılabilir bir yer haline gelmesini sağladı. İlçe Meydanına yapılan Şemsiye Sokak  Vatandaşlar ve özellikle İlçeye misafir olarak gelenler tarafından büyük beğeni topladı. Orta Cami Meydanının yeniden düzenlenip büyük bir meydan açılarak burada yapılan Sosyal Tesisler Sebil Cafe  , Pazar Yeri  ve Hayır Çarşısı Pütürge’nin yeni mekanlarından biri oldu.

Pütürge’nin yeniden yapılandırılması çerçevesinde yapılan hizmetlerin yanı sıra özellikle Pütürge’de bulunan tüm köy mezarlıklarının çevresinin bakımı ve onarımı yanı sıra yeni yapılan modern görünümlü çevre düzenlemesi , Sıcak ve Soğuktan korunmak için yapılan üstü kapalı mekanlar  ve mezarlıklar etrafına yapılan çeşmeler ile birlikte her bir köye verilen cenaze hizmetleri tüm Pütürge’liler tarafından taktirle karşılanmakta ve Başkan Mehmet Polat ve ekibine teşekkür etmeleri , Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’ın Vizyonu ve Misyonunun bir göstergesi olmuştur.